07 Black Alempi kilpasarja, 4.kierros
20.2.2019 12:27 Uutisointi / 07-pojat black

07 pojat

Viime viikonloppuna pelattu neljäs kierros piti sisällään kolme ottelua. Jo ensimmäisistä lämmittelyistä näki, että joukkueen sisällä oli hyvä henki ja asenne kohdallan. Ehkä syynä oli talven lumitulvan jälkeinen hieno ja aurinkoinen sää mutta askel tuntui tänään raikkaalta. Talviloman takia useampi poika oli matkoilla, joten onneksi saatiin muutama poika avuksi kivikovalta 08 Blackiltä, kiitos siitä!!!

Ensimmäiseen otteluun vastaan asettui lohkoa puhtaalla pelillä johtava Classic Red. Kauden aikaisemmassa kohtaamisessa joukkueemme oli altavastaajana ja se päättyikin 11-1 häviöön. Mutta kuten edellä mainittiin, tänään oli joka poika “liekeissä”. Ottelu oli hyvää salibandya ja siinä missä Classic käytti paikkansa murhaavasti hyväksi, joukkueemme hieman taas jäätyi maalinteko paikoissa. Lopputulos 6-0 Classicille mutta hyvä peli meiltä. Toisessa ottelussa tuli vastaan LASB, jossa on muutama aivan huippuvaarallinen hyökkääjä. LASB oli voittanut kauden aikaisemmat kaksi ottelua mutta tiukkojen vaiheiden jälkeen olimme tänään parempia 9-5. Päivän viimeiseen otteluun tuli vastaan O2, joka oli edellisen keskenäisen ottelun voittanut murskalukemin 11-2. Pojilla taisi olla hieman näyttöhaluja ja taululla komeili nopeasti 3-0. Tämän jälkeen tuli ehkä hieman hyvän olon tunne puseroon ja O2 pääsi rinnalle ja ohi. Joukkueet tekivät vuorotellen maaleja ja viimeisellä minuutilla pojat saivat tehty 6-5 johtomaalin. Tiukkaa puolustusta loppuun asti ja voitto meille!!!

Joukkueen kokonaisvaltainen pelaaminen on ottanut isoja askeleita eteenpäin ja oli myös hienoa nähdä, että yhteistyö 08 Blackin kanssa sujui loistavasti!! Tätä lisää.


   
Lisää uutisia
07-pojat black
«  Lokakuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 
Kategoriat